Центр арттерапевтичної допомоги

ХНУМ імені І. П. Котляревського

Про проєкт

Центр започатковано восени 2022 року у відповідь на виклики роботи з травмами війни. Місія митців – допомогти суспільству впоратися з травматичним досвідом. Центр арттерапевтичної допомоги ХНУМ імені І. П. Котляревського покликаний розвивати та поширювати арттерапевтичні практики, сприяти інституціалізації арттерапевтичної освіти в Україні, на волонтерських засадах проводити заняття з групами дітей.

5.11. 2022 р. Найджел Осборн отримав диплом Почесного доктора ХНУМ імені І.П.Котляревського
Курс «Music and creative arts in the community» з Найджелом Осборном (вересень-грудень 2022)
Арттерапія в Дитячій лікарні №16 (лютий 2023)

Ще вже відбулося?

Фестиваль Kharkiv Art Therapy Days

9-11 червня університет мистецтв у кооперації з KharkivMusicFest провів Kharkiv Art Therapy Days. В межах нього пройшли арт-терапевтичні заняття експертів з Харкова, Одеси, Дніпра, Едінбурга (Шотландія). Ставили виставу з Найджелом Осборном, читали, малювали, співали, грали, виготовляти барабани й навіть урочисто презентували альбом пісень, написаних дітьми на заняттях з нашими студентами - музичними терапевтами.
До інших новин центру арттерапії ХНУМ

Комунікація та інклюзія: в університеті відбувся тренінг шотландської віолончелістки

В межах роботи центру арт-терапевтичної допомоги ХНУМ 11 квітня Клеа Френд провела тренінг для студентів університету. 

Клеа Френд - незалежна віолончелістка, викладачкаа і громадська музикантка. Вона виступає з Шотландським камерним оркестром, Шотландським симфонічним оркестром BBC і Королівським шотландським національним оркестром. Співпрацювала з такими відомими артистами, як Род Стюарт і Андреа Бочеллі. Протягом 20 років займається громадською діяльністю і працює з людьми з особливими потребами.  

Клеа — учениця відомого професора музичного терапевта Найджела Осборна (Шотландія) і авторка терапевтичних проектів, які мають на меті «сприяти здоров’ю та благополуччю, комунікації, інтеграції та інклюзії через музикування та прослуховування музики».  З мистецькою місією Клеа відвідувала балканські країни та Ліван, а зараз побувала і в Україні.
До інших новин центру арттерапії ХНУМ

Конференція "Все, що ми розуміємо про дитячу травму" 

В межах проекту співпраці з Клінічною дитячою лікарнею №16 м. Харкова студенти Олена Пригункова та Тигран Сагателян взяли участь у конференції "Все, що ми розуміємо про дитячу травму і відновлення" (20-23 лютого, м. Ужгород), де представили свої напрацювання.
До інших новин центру арттерапії ХНУМ